Skip to content

At finde sig selv…

Mange kommer til mig af den grund, at de oplever at være væk fra sig selv og ønsker, at finde sig selv på et eller flere planer.

Det kan opleves på mange forskellige måder og er meget individuelt hvordan. Det kan måske være svært at mærke sig selv. Følelser kan måske være svære at mærke. Eller også er der mange følelser at mærke, i en stor pærevælling, det kan måske være svært at rumme dem, eller få dem på plads indeni.

For andre kan det opleves som, at gå ved siden af sig selv, ligesom at være tilskuer til sig selv og sit liv. Andre kan opleve, at det er svært at turde stå ved hvem de er og vise sig selv udadtil til omverden.

Der kan være mange flere måder at beskrive dét, at opleve, at føle sig væk fra sig selv på. Men fællesnævneren for dem alle er, ønsket om, at finde sig selv.

Ved at sætte fokus og kærlig opmærksomhed på dig selv i terapien, se ind bagved, vil du have mulighed for, at åbne op til dig selv påny. Du får mulighed for at løsne og bearbejde det, som har brug for det.

Jeg vil med glæde, være din tætte rejseledsager på din rejse til af finde dig selv.

en_USEnglish